» » Мұғалімдердің жетістіктері

 
 
 

Мұғалімдердің жетістіктері

Автор: admin от 13-11-2018, 09:43, посмотрело: 834

1
[thumb]http://titov-maktaaral.mektebi.kz
 
                          Мұғалімдердің өз білімін жетілдіру нәтижесі

Жалпы мұғалім саны

Деңгейлі курсты аяқтаған мұғалімдер

Жаңартылған білім беру мазмұны

жаратылыстану пәндерін ағылшын тілінде оқыту курсы

(химия, биология, физика, информатика)

115

9

60

4


 /uploads/posts/2018-11/1542123710_20181113_104316.jpg[/thumb]

?wmode=transparent" wmode="Opaque" frameborder="0" allowfullscreen>
 



 

 
 
 
 
 
 
Түркістан облысыЖетісай ауданы Абай ауыл округі Бейбітшілік елді мекені

Г.Титов атындағы №54 ЖОМ КММ

Информатика пәні мұғалімі Атыкаева Сусар

 

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Интернеттегі қауіпсіздік

Күні: 25.10.2018ж Мұғалімінің есімі: Атықаева Сусар

Сынып: 5 «В» Қатысқандар: Қатыспағандар:

Cабақтың тақырыбы

Интернеттегі қауіпсіздік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

«Интернет» ұғымы туралы біледі.

Интернет түсінігімен, интернеттен ақпарат алу, жүктеу, браузер түрлері, электрондық почта, қызметі, домендік атауларды біледі.

Интернетте қауіпсіз жұмыс жасау керектігімен танысты, білімдері қалыптасты.

Сабақтың мақсаты

5.4.2.1 Бөгде жұмыстың көшірмесін алу заңды еместігін талқылау

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Түсінеді, талдайды мысал келтіре біледі

Интернетті пайдалану барысында кездесетін қауіп түрлерін біледі

Кейбір оқушылар:

Білімін жинақтайды, рефлекция жасайды:

Интернетте қауіпсіз жұмыс жасау жолдары туралы тереңірек танысады

Бағалау критерийі

1. Интернет ұғымын біледі

2. Интерентпен жұмыс жасай алады

3. Ақпаратты іздей және жүктей біледі

4. Браузер түрлерін біледі

5. Интернетті пайдаланудағы қауіптерді біледі

6. Бөгде жұмысты көшірудің заңсыз екенін біледі

Тілдік мақсат

Пәнгеқатыстысөздікқор мен терминдер.

Интернет, браузер, электрондық почта

Диалогтер мен жазуүшінқолданылатынтіркестер:

Интернет-интернет-internet

Браузер-браузер- browser

Электронды почта –электронды почта-email

Құндылықтарға баулу

1. Шығармашылық және сыни тұрғысынан ойлау;

2. Қарым-қатынас жасау қабілеті;

3. Жауапкершілік.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, ағылшын тілі

 

Алдыңғы оқу

Компьютердің құрылғыларын біледі

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы (13 минут)

1.Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбері.

- Оқушылар айналып шеңберге тұрамыз. Сіздер бір-бірлеріңізді жыл бойы жақсы танып білдіңіздер. Ендеше, бүгінгі шаттық шеңберіміз «Менің көршім қандай адам?» деп аталады. Шеңберде қастарыңызда тұрған көршілеріңіздің бойындағы қасиеттерін айтасыздар.

Топқа бөлу. Компьютердің суреті жасырылған қима қағаздарды құрастыру арқылы 2 топқа бөлінеді.

 

 

Суреттер арқылы топқа бөлінеді(интернет, электронды   пошта )

 

 

 

Cабақтың ортасы

(27 мин)

Теория бойынша

Білу

Түсіну

Талдау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жинақтау

Қолдану

Топ ішіндегі жұмыс. Оқушылармен бірге бүгінгі сабағымыздың тақырыбын ашып алу үшін суретпен жұмыс жасаймыз.

Оқушылар жасырылған сөз туралы талқылайды.

Оқушылар өз жауаптарын ұсынады.

Ары қарай «Қорғау» түйінді сөзін пайдалана отырып, жасырлыған сөзбен берілген жауаптарын салыстырады.

сабақ тақырыбын оқушылардың өздері табуларын ұсынамын. Оқушылар сабақтың тақырыбын табады.

Сабақтың «Деректерді қорғау», «Құпия сөзді жасау» деген тақырыптарымен ұсынылған жауаптары салыстырылады.

Оқушылар топқа бөлініп болғаннан соң компьютерден интернет туралы бейне баян көреді , сол бейнебаяннан не түсінгендерін топпен талқылайды.

Түрткі сұрақтар

1. Сіз қаншалықты интернетті пайдаланасыз?

2. Интерентті қандай мақсатта қолданасыз?

3. Интернеттен келетін қандай қауіп бар деп ойлайсыз?

«Интернетті пайдалану барысында қандай қауіп бар?» тақырыбын түсіндіремін

Дискриптор 1. Интернет ұғымын біледі

2. Провайдер анықтамасын біледі

3. Электронды пошта анықтамасын біледі

4. Браузер қызметін және браузерлерді біледі

5. Интеренетті пайдаланудағы қауіпті біледі

 

Практикалық жұмыс

 

І топтың тапсырмасы

1. Құжатқа құпия сөзді қалай орнатамыз?

ІІ топтың тапсырмасы

 

2. Компьютерге құпия сөзді қалай орнатамыз?

 

Жағдаятты шығу.

Айдархан «Қазақстан» тақырыбында екі шумақты құрастырып,интернетте жариялады. Бірнеше күннен кейін, Айдарханның интернетке жариялаған өлеңін оның жақын досы Марат интернеттен алып, сыныптастарына мен шығардым деп жариялайды және оны сыныптастарымен талқылайды. Оны Айдархан көріп таң қалады. Интернеттегі бөгде жұмыстың көшірмесін алу заңды еместігін досыңа қалай түсіндірер едің.

Әр топ интеренеттегі бөгде жұмыстың көшірмесін алу заңды еместігін түсіндіреді жіне ондағы кездесетін қиындықтарды біледі.

 

Дискриптор 1. Ақпаратты жүктеуді біледі

2. Ақпаартты жүктеуде кездесетін қиындықтарды шешеді

3. Интеренеттегі бөгде жұмыстың көшірмесін алу заңды еместігін түсінеді

Оқушылармен сабақты қорытындылау мақсатында Венгр сөзжұмбағы қолданамын. Оқушылар топ болып сөз құрастырып сол құрастырған сөздерініңің яғни құрылғылардың қызметін анықтайды.

Дискриптор 1. Компьютердің құрылғыларын біледі.

2. Құрылғыларды қызметін біледі.

 

 

 

 

Презентация

 

 

Презентация

Сұрақтарға жауап бере отырып сөздерді дәптерлеріне түртіп алып отырады (интернет-интернет-internet)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интернеттен алынған ақпарлар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер арқылы бағалау

 

 

Рефлексия

БББ кестесі

Үй тапсырмасы:

(2 мин)

Деңгейлік тапсырмалар

ды аяқтау.

Оқулықтағы келесітақырыпқа қосымша ақпар дайындап келу

Оқушыларға бағдар беру, түсіндіру, үй тапсырмасының қалай орындалу керектігіне шолу жасау

Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

«Кім жылдам?», «Ақылдың алты қалпағы» тәсілдері арқылы оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды (түрткі сұрақтар, жетелегіш сұрақтар, проблемалық сұрақтар) беру арқылы қолдау көрсете білдім

 

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 

 

 

 

Шығармашылық топ мұғалімдерінің жеткен жетістіктері

 

 

 

        Мақсаты: Қоғамдық білімнің жаңа құбылыстарын түсінетін, көзқарастар жүйесіне ие, идеялық- адамгершілікті, мәдени және этикалық қағидаларды ұстанатын, әлеуметтік жауапкершілікті қызметке және тез өзгергіш әлемдегі үздіксіз білім алуға дайын болуды қамтамасыз ететін, жан- жақты білімді, әлеуметтік белсенді шығармашылық тұрғыда дамитын тұлғаның қалыптасуына көмектесетін кәсіби шеберлігі шыңдалған мұғалімдерді дамыту. Өзара тәжірибе алмасу, өздігінен білімдерін  көтеру, кәсіби құзыртеттілігін көтеру арқылы өз ісінің шеберін дайындау.                                                                                         

        Міндеті: мамандардың педагогикалық іс – тәжірибесін зерделеу, зерттеу, жалпылау және тарату жұмыстарын ұйымдастыру;

                             Биылғы оқу жылында атқарылған жұмыстар нәтижесі төмендегіше:

 

Мұғалімнің аты-жөні

Респуб

"Алтын самұрық"

"Алтын ұрпақ"

"Бәйтерек"

Респуб "Дарабоз"

"Ұстаз тілегі"

  Республикалық

    "Өнеге"

  "Руский

   Медвеженок"

Респуб

"НИО"

КИО"

Аудан

дық менталь

ный арифм

Жалпы қанша оқушы қатысты

1

Ахмедова Бағила

 

 

 

20

 

20

2

Шарапова Жанар

 

2

15

10

 

27

3

Бектұрғанова  Айгүл

 

 

1

10

 

11

4

Абдикадирова Сапаркүл

 

 

2

15

 

17

5

Ағажанова Айгүл

8

 

 

 

 

8

6

Қалдарова Нұргул

 

 

1

5

 

6

7

Ахетова Анипа

3

 

 

 

10

13

8

Ешимова Шарайна

 

 

4

 

 

4

9

Ешанкулова Сауле

 

1

Категория: Мұғалімдер

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
<
  • 0 комментариев
  • 0 публикаций
  • ICQ: